Kilka dni przed 20 października,

czyli przed właściwym dniem święta Mater Admirabilis,

spotkaliśmy się w kaplicy Sióstr na 1. piętrze,

aby wspólną Eucharystią celebrować Jej święto.

 

 

 

 

 

Zaproszenie do przewodniczenia mszy świętej przyjął o. Grzegorz Kuraś OP, pomagający w duszpasterstwie młodzieży.

 

Matce Bożej Przedziwnej – patronce kandydatek i wychowanek Zgromadzenia na całym świecie, co roku powierzamy studentki naszego Akademika. W tym roku Maryja rozpoczyna z nami nowy rok akademicki jako „Kobieta Relacji”, ponieważ tegoroczne hasło duszpasterskie brzmi: „Wybieraj to, co buduje relacje”.

 

Mieszkanki Akademika zadbały zarówno o oprawę muzyczną mszy świętej oraz procesji do kaplicy akademika, jak i o przygotowanie pysznego poczęstunku na czas kontynuacji świętowania w salce na 3. piętrze. Był czas na nawiązywanie i umacnianie relacji między Siostrami a studentkami poprzez rozmowy oraz zabawy integracyjne, a także czas na przedstawienie studentkom nowych kandydatek do Zgromadzenia Sióstr, Kingi i Urszuli. Ponadto osoby zaangażowane w duszpasterstwa akademickie krótko prezentowały swoje wspólnoty oraz zachęcały nowe koleżanki do dołączenia.

 

Minęły pierwsze tygodnie mieszkania w Akademiku, ale dopiero oficjalne rozpoczęcie wspólną Eucharystią stanowi właściwy czas wejścia we wspólny nowy rok akademikowy, za który dziękujemy Bogu przez wstawiennictwo Maryi.

 

Alicja Banach rscj

 

galeria zdjęć

Wydarzenia Poznań

Styczeń 2022
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Brak wydarzeń